Naturalna Edukacja

Światowy Dzień bez Telefonu – 15 lipca

Komórkomania dopada każdego z nas. Nie ma osoby, która nie korzystałaby z telefonu, Internetu, czy innych mediów. Poszukujemy w nich informacji, wymieniamy się poglądami, „spotykamy” ze znajomymi, uczymy się, szukamy pracy i rozrywki. Cały świat jest na wyciągnięcie ręki w tym małym pudełku.

Czy możemy bez tego żyć? Chyba już nie. 75% Polaków używa na co dzień telefonów komórkowych. Przeważającą częścią użytkowników są nastolatkowie i osoby młode w wieku od 16-24 lat. Według statystyk, 91,5% osób z tej grupy posiada telefon komórkowy.

Niewiele mniejszy odsetek użytkowników smartfonów znajdziemy w grupie wiekowej 25-34 lat, gdzie wynosi on 85,6%. 

Telefon i Internet pochłaniają nas bez reszty. Coraz częstszym i niestety smutnym widokiem, są młodzi ludzie siedzący w parku na ławce, w ciszy, z telefonami w ręku. Zakochani, przy stoliku w restauracji, każdy ze swoim telefonem. Mama z dziećmi na placu zabaw, przeglądająca media społecznościowe, podczas gdy jej pociechy bawią się w samotności.

Czy rzeczywiście nasza strefa rozrywki mieści się w wydaniu kompaktowym? Mam nadzieję, że nie, dlatego przygotowałam dla Was zestaw gier i zabaw z dziećmi, jakie możecie wypróbować nie tylko w tym dniu, ale w każdym innym. Znajdźmy wspólnie czas dla siebie, bez telefonu i komputera. Wyobraźmy sobie, jak to było kiedyś, kiedy aby zaprosić kogoś do zabawy, trzeba było iść do niego do domu, kiedy spędzało się czas na graniu w karty, planszówkach, rozmowach, czy na po prostu byciu razem. 

Pokażmy naszym dzieciom, że świat na zewnątrz jest dużo piękniejszy i ciekawszy niż za szklanym ekranem. To  jest prawdziwe życie. Nie zawsze takie pięknie i idealne jak z profilów  Instagrama, ale za to odczuwalne i ciekawe. Ze wszystkimi swymi odcieniami.

W plikach do pobrania znajdziecie:

Dzień bez telefonu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry