Naturalna Edukacja

„Lato, lato, lato czeka
Razem z latem czeka rzeka
Razem z rzeką czeka las
A tam ciągle nie ma nas..”

Któż z nas nie śpiewał tego podczas wycieczek szkolnych, czy ostatnich dni w klasie? Chociaż astronomiczne lato dopiero za kilka dni, a do ostatniego dzwonka również pozostał jakiś czas,

Już dziś zapraszam Was do wspólnej, kreatywnej zabawy z wakacyjnymi materiałami.  

Trudno ustalić dzisiaj, od kiedy wprowadzono zwyczaj letnich wakacji. W przeszłości, dniami wolnymi od pracy- szkoły, były zwyczajowo dni świąteczne, związane z kalendarzem kościelnym. Jednak rozwój przemysłu, w tym budowa fabryk, w których w okresie letnim ciężko było wytrzymać, z powodu panującego tam upału, spowodowało, że ludzie zaczęli opuszczać swoje stanowiska w pracy w gorętsze dni. Z czasem, dni ustawowo wolne wprowadzono właśnie w czasie letnim. Czy tak było naprawdę? Trudno to dzisiaj sprawdzić, ale ta wersja jest całkiem możliwa do przyjęcia. 

Nie każde państwo posiada taki sam okres wakacyjny jak Polska. Najkrócej odpoczywają Japończycy, posiadając jedynie 5 tygodni wolnego. Na naszym kontynencie podobną ilość wolnego czasu posiadają dzieci z Wielkiej Brytanii . Irlandii, Holandii i Danii – 6 tygodni.  Z kolei najdłużej cieszą się przerwą wakacyjną dzieci w Bułgarii (tu okres wakacji podchodzi nawet pod 16 tygodni), a także Finowie – bo aż 11 tygodni.

Wykorzystajmy ten czas jak najlepiej umiemy. Odpoczywajmy, bawmy się i poznawajmy świat. Mogą Wam w tym pomóc poniższe materiały, które od razu możecie śmiało pobierać z plików:

Wakacje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry