Naturalna Edukacja

Oczy zwierciadłem duszy

Czy wiesz, że oko jest jednym z najbardziej skomplikowanych narządów jakie posiadamy? Bardziej złożony jest tylko nasz mózg.

Od dziecka poznajemy świat wszystkimi zmysłami, węchem, dotykiem, słuchem, smakiem, ale największy zasób informacji zawdzięczamy naszym oczom. Około 80% danych jakie udaje nam się pozyskać z zewnątrz, przechodzi właśnie przez zmysł wzroku. Oko, a właściwie jego tęczówka, jest unikalna dla każdego z nas. Bardziej nawet niż nasze  linie papilarne, gdyż posiada około 250 wyjątkowych dla każdego człowieka cech.

Chociaż Światowy Dzień Wzroku przypada dopiero w październiku, już dzisiaj przygotowałam dla Was komplet materiałów związanych z okiem. W plikach znajdziecie między innymi:

  • Plansze z anatomiczną budową oka
  • Schemat dziedziczenia wzroku
  • Karty pracy
  • Ciekawostki
Przykładowe strony w kartach pracy.

Czy wiesz że…

➢ Kiedy zsumujemy wszystkie dziesiętne części sekundy, które zajmuje nam mruganie każdego dnia, uzyskamy… 9  dni w ciągu roku, podczas których nasze oczy pozostają zamknięte w trakcie mrugania! To niesamowite, że dziennie na tę czynność poświęcamy nieświadomie około 36 minut.

➢ Ludzkie rzęsy – a mamy ich około 150 – „żyją” 5 miesięcy. Potem wypadają, robiąc miejsce na nowe. W ciągu całego swojego życia, człowiek traci około 30 metrów rzęs.

➢ Aby zachować dobry wzrok przez długie lata, nie wystarczy tylko oszczędzać oczy przed ekranem telewizora, ale także stosować odpowiednią dietę. Znakomity wpływ na wzrok przypisuje się jajkom, orzechom, rybom, oliwie z oliwek, pomidorom, soi i jagodom. Także, smacznego!

Zachęcam do rzucenia okiem na dostępne materiały w sklepie, które nie tylko pomogą w nauce Waszych dzieci, ale i ucieszą oczy nie tylko najmłodszych.

SPRAWDŹ KOLEJNE WPISY!

Oczy zwierciadłem duszy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry