Naturalna Edukacja

DZIEŃ DINOZAURA

Stworzyłam ten blog z myślą o rodzicach i nauczycielach, którzy bezskutecznie poszukują przydatnych i interesujących materiałów edukacyjnych do pracy z dziećmi. Sama borykałam się z tym problemem, ponieważ zwyczajnie większość znalezionych pomocy mi się nie podobała – dlatego zaczęłam je robić sama!

Teraz czuję leciutki stres, ale i podekscytowanie, czy zgromadzone tutaj prace będą Wam się podobać i czy okażą się przydatne dla Waszych dzieci. Koniecznie dajcie znać w komentarzu, co Wam szczególnie przypadło do gustu, a co byście tutaj zmienili.Święta nietypowe na ten tydzień dają dużo możliwości do świetnej zabawy z dziećmi. Motywem przewodnim jest zdecydowanie Dzień Dinozaura. Jak zachęcić dzieci do angażującej nauki o tych stworzeniach? Odpowiedzią jest oczywiście ZABAWA! Przed Wami propozycje, które można wykorzystać w domu lub w przedszkolu.
Mały Paleontolog

Potrzebne materiały: biała modelina/masa porcelanowa, piasek kinetyczny


Z modeliny lub masy porcelanowej (przepis znajdziesz na końcu wpisu) ulepić kości dinozaura według załączonego szablonu bądź samodzielnie.

Grafika poglądowa. Szablon do wydruku dostępny poniżej!

Kliknij w przycisk, by pobrać szablon!

Po utwardzeniu modeliny bądź wyschnięciu masy porcelanowej, można umieścić kości w piasku kinetycznym. Im więcej piasku tym lepsza zabawa. Dziecko szukając kości, nie tylko trenuje motorykę rączek, ale również ćwiczy poznawanie świata zmysłem wzroku i dotyku.

Znalezione kości można opisać w załączonej karcie paleontologa. Dodatkowo policzcie, ile kości już znaleziono, a ile jeszcze Wam brakuje. W przypadku większej liczby dzieci biorącej udział w zabawie, możemy urządzić mały konkurs w znajdywanie kości dinozaura na czas.

Masa porcelanowa:

  • klej wikol – 150 ml
  • mąka ziemniaczana – odsypana do pojemnika o objętości 150ml
  • sok z cytryny – jedna łyżka
  • oliwka dla dzieci – jedna łyżka

Wszystkie składniki mieszamy łyżką, następnie ugniatamy w rękach. Jeśli masa lepi się do dłoni lub blatu posyp je niewielką ilością mąki.

Piasek kinetyczny:

  • mąka – 4 szklanki
  • olej -1 szklanka
  • barwnik (opcjonalnie)

Składniki wymieszać i gotowe! Jeśli potrzebujesz większej ilości piasku wystarczy, że zrobisz dodatkowe porcje.

Jeśli nie masz mojego pakietu na Dzień Dinozaura – pobierz go tutaj
(Pakiet zawiera: karty edukacyjne, kolorowanki, memory, girlandę, wiersze oraz inne pomysły na zabawy)

Kliknij przycisk, by pobrać pliki na swój komputer!
W tym tygodniu jest również Dzień Niedźwiedzia Polarnego. Z tej okazji zamieszczam specjalne zestawy materiałów edukacyjnych o mieszkańcach najzimniejszych regionach kuli ziemskiej.

W plikach znajdziesz:

  • cykl rozwojowy pingwina cesarskiego oraz karty edukacyjne do druku
  • tropy niedźwiedzia polarnego
  • niedźwiedzie i rybki z sylabami dwuliterowymi otwartymi (78 stron)


Powodzenia i bawcie się dobrze!


Dzień Dinozaura

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przewiń do góry